gogo

A+ R A-


Еве кои се најчитаните статии за 2015-та на порталот „Аберџија“

altПоследниот ден во годината е денот кога се сумираат резултатите и се прави завршен биланс. Порталот „Аберџија“ зад себе има исклучително успешна година, со објавени 740 статии и 1.070.000 посети, бројки кои ме прават горд, бројки кои укажуваат на рапиден пораст на популарноста и раст на довербата од страна на читателите.
Порталот за крај на годината состави листа на најчитани статии во 2015-та година, а водечката статија годинава стигна до 17.000 отварања, не успевајќи да ја сруши читаноста на статијата од 2014-та за Христина Николовска од Куклица, што е најчитана статија во историјата на порталот со 37.000 отварања. Годината ја одбележаа статијата за Порше Кајман на среќната добитничка Емилија, за откачената свадбена фотка на Емилија Глигорова, за храбрите шумари што со секира отепаа волк, за храброста на дедо Љубе од Којково, за „Мусала“ како еден од најчудните стадиони во светот, и за жал, најчитаната статија за трагично изгубениот живот на студентката Фросина од Крива Паланка.
http://www.aberdzija.com/kriva-palanka/kriva-palanka-zhali-po-frosina-studentkata-koja-beshe-pregazena-od-nesovesen-vozach.html

http://www.aberdzija.com/zabava/emilija-simonova-se-ushte-ne-mi-se-veruva-deka-dobiv-porshe.html

http://www.aberdzija.com/zabava/otkachena-svadbena-fotka-od-kratovo.html

http://www.aberdzija.com/gradska/dedo-ljube-od-kojkovo-se-soochuva-so-zatvorska-kazna-pochnuva-sudenjeto.html

http://www.aberdzija.com/gradska/shumari-so-sekira-otepale-volk-vo-shkolski-dvor-vo-kratovo.html

http://www.aberdzija.com/sport/kratovska-musala-megju-najchudnite-fudbalski-stadioni-na-planetata.html
2016-та нека Ви донесе многу убави моменти, радост, среќа, пари и пред се добро здравје.

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2957
mod_vvisit_counterВчера4624
mod_vvisit_counterОваа недела16088
mod_vvisit_counterМинатата недела28635
mod_vvisit_counterОвој месец163757
mod_vvisit_counterМинатиот месец179642
mod_vvisit_counterВкупно15554391
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.