gogo

A+ R A-


Забава

VW Golf 7: безбеден и комфоренИако звучи неверојатно, со години најпродаваниот модел на автомобил Фолксваген ГОЛФ не само пто веќе не е на врвот, туку го нема ниту во ТОП10 најпродавани автомобили. Според податоците за продажба на27 европски пазари, во април се продадени 821.000 автомобили, што е за 20...
Повеќе...
altПо две години пауза поради ковид пандемијата, Здружението за уметност, култура и заштита на културното наследство “Етно ризница” годинава повторно организира “Шопска свадба”. Заинтересираните кандидати за зет и невеста треба да испратат маил на Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите ....
Повеќе...
altЖивотот понекогаш тргнува по неочекувани лоши патишта. Аки, пријателе, секогаш ќе останеш во нашите срца, со топлите зборови и убавата песна, насмевката на твоето лице. Зошто Аки не напушти толку рано, требаше следното лето да настапиш на концерт во Скопје. Требаше да...
Повеќе...
althttp://www.youtube.com/watch?v=HBrBTJvDR7wАлександар Петров – Вукац, момчето од Неготино кое на македонската јавност и стана познат по манифестацијата „Шопска свадба“ и бракот со кратовчанката Даниела, повеќе од десет години се обидуваше да си го исполни сонот и професионално да се...
Повеќе...
https://scontent.fskp1-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/270243483_10159481698929323_3182727423522957323_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=BnA5uZsQdMwAX8UAhry&_nc_ht=scontent.fskp1-2.fna&oh=00_AT8x4oyujer8iOjZIDL6BXzmCVQKo0NEubecsUjzu3dj_A&oe=61CF6786Од страна на ученичката заедница, со цел одбележувањето на Денот на Граѓанското образование (27 Декември), беше спроведена дебата на тема „Корупцијата (не) ја подрива демократијата, владеењето на правото и човековите права“.На дебатата се аргументираа ставови за...
Повеќе...
altСара Маневска, ученичка во втора година во средното училиште „Митко Пенџуклиски“, постигна огромен успех и наскоро ќе го претставува училиштетото на географската Олимпијада во Кина.Во сабота на 30.10.2021 година во просториите на Природно-математичкиот факултет во Скопје...
Повеќе...
Ceca Ražnatović u Prilepu srušila rekord sa Ušća | Slika 1Ова лето, Аква Парк Пробиштип ќе го одбележи својот јубилеј – 10 години АКВА ПАРК ПРОБИШТИП, со спектакуларен концерт на најголемата балканска ѕвезда, дивата Светлана ЦЕЦА Ражнатовиќ.

Аква паркот за прв пат ги отвори своите врати за посетители на 20 Август 2011 година и за...
Повеќе...
altМагаренцето на МакеДокс годинава ќе си киниса кроце по главната артерија која го обединува истокот. Ќе мине низ бои и мириси на Брегалничкиот слив кои ги опиваат сите сетила, низ старите буки кои уживаат во бесконечната симфонија на шумот од водопадите синхронизиран со...
Повеќе...
У Княгининку – дискотека для дорослих - Район ЛуцькКафулињата и рестораните ќе можат да работат и до полноќ во работни денови, а до 1 часот по полноќ за време на викенд.

Практично, тие си го враќаат претходното редовно работно време.

Оваа одлука за продолжување на работата на угостителските објекти само што поминала на...
Повеќе...

Страница 2 од 67

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.