gogo

A+ R A-


Спорт

Силекс - Македонија ЃП 0-3 (ВИДЕО)

alt

http://www.youtube.com/watch?v=jJcVJCb5-BI

Силекс - Работнички 4-3 (ВИДЕО)

alt

http://www.youtube.com/watch?v=XmDKA_bzp1M

Силекс - Борец 1-2 (ВИДЕО)

alt

http://www.youtube.com/watch?v=NBCaIzexcwM

Толку од Силекс! Не можат и со Дрита од Косово (ВИДЕО)Силекс - Дрита 0-2

Стелци: Горбеши 48‘ (п) Лимани (Д)

Силекс: Божиновски, Драшковиќ, Гроздановски, Георгиев (Ѓуриќ 56‘), Серафимовски, Мустафов, Ристов (Спиркоски 80‘), Тимовски, Карчески, Тантуровски, Ивановски (Костовски 46‘)

Дрита: Малоку, Горбеши, Лимани, Цуцули, Намани, Шабани...
Повеќе...
alt

http://www.youtube.com/watch?v=7SkRHbWs5rw
http://www.youtube.com/watch?v=5gnhJJp5bW0
http://www.youtube.com/watch?v=4Gm6cfqyfjk

ФФМ го претставува идејното решение за западната трибина од Градскиот стадион во Штип (ВИДЕО)Предмалку во ФФМ беше одржана ждрепата од новото издание на купот на Македонија. На програмата е 1/16 финалето, а има неколку интересни дуели.
Вардар оди на гостување кај Вардар Форино, додека пак, Силекс оди на гостување кај Лабуништа Тетекс.

Мечевите се играат на 23...
Повеќе...
alt

http://www.youtube.com/watch?v=HB3SFO2a-3k

Силекс - Ренова 3-1 (ВИДЕО)

alt

http://www.youtube.com/watch?v=zAn3PGjqCnY

Страница 6 од 127

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.