gogo

A+ R A-


Спорт

altНа заедничкиот ручек, со кој ставија точка на есенската полусезона, во таборот на кратовски Силекс се доделија неколку признанија. За најдобар играч на Силекс во есенскиот дел признание доби Арсим Љамалари. За најдобар млад играч признание доби Давид Манасиевски, за...
Повеќе...
alt Големото второлигашко дерби на теренот на ФФМ во 11.коло во ВМФЛ – ЗАПАД заврши со заслужена победа на Силекс со 1:2 среде Скопје.


Дека Силекс во моментов е далеку подобар тим од Вардар, се покажа уште во 20.минута кога Арсим Љамалари реализираше за водство на кратовци од...
Повеќе...
altДенеска во Фудбалската федерација на Македонија беа извлечени паровите за четвртфиналето во Купот на Македонија. Кратовци ќе бидат сведоци на уште едно големо дерби на Истокот, дуел меѓу Силекс и Брегалница, со само една пресметка во Кратово која ќе го даде патникот во...
Повеќе...

ФК Силекс Кратово - сезона 2021/2022

alt

Силекс - Воска 2-0 (ВИДЕО)

alt

http://www.youtube.com/watch?v=BuMJvtbktI8

altПо само три одиграни кола, фудбалерите на Силекс ја покажаа својата класа и со три победи се наоѓаат осамени на врвот, единстевни со стопроцентен ефект. Попладнево во Охрид беа подобри од домаќинот, совладувајќи го со 1-0 со погодокот на Ѓорѓи Танушев, кој се врати на ...
Повеќе...
СИЛЕКС-ВАРДАР 1-3 - YouTubeНекогаш беше дерби над дербињата, на два тима со огромен антагонизам еден кон друг. Нивните мечеви ги полнеа трибините до последно место, на теренот се случувало вистинска војна, по мечевите се демолирале автобуси, се кршеле излози.
Дваесеттина години подоцна, дуелот...
Повеќе...
alt
http://www.youtube.com/watch?v=kaWvTD4KQeQ
Среќен роденден Филип СтојчевскиЕкипата на Силекс од Кратово можеби следната сезона ќе се натпреварува во второлигашката конкуренција, но во секој случај право прволигашки тим. Едноставно конкуренцијата во втората лига Запад е силна па мора екипите така и да се однесуваат.

Нов играч од денес на Силекс...
Повеќе...

Страница 3 од 127

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.