gogo

A+ R A-


Спорт

alt1.Раскажи ни за твоите први фудбалски чекори?

Во принцип од многу мал го засакав фудбалот бидејќи во моето семејство постојано се гледаше фудбал, па така дојде и мојата желба за играње. Првите чекори ги направив во фудбалскиот клуб Љуботен на 8 години по инсистирање на...
Повеќе...
Фудбал; Македонија на првата позиција во четвртата група - ALSAT-MСостанокот на извршниот комитет на УЕФА и според првите, неофицијални информации од него, европската куќа на фудбалот ќе ја важи актуелната состојба на табелите при решавањето кои екипи ќе играат во нејзините натпреварувања.

Англиските медиуми пишуваат дека...
Повеќе...
altАко се погледне статистиката, не е чудо што кратовски Силекс зачудувачки се најде при врвот на првенствената табела. Верувале или не, кратовци се во неверојатна серија од 10 меча без пораз, девет во првенството и еден во купот. Избраниците на Симов последниот пораз го...
Повеќе...
Фотографија на KF Shkëndija.Дербито на колото во Кратово меѓу Силекс и Шкендија заврши без голови, иако и двете екипи може да жалат по бодовите. Силекс беше далеку подобар противник во првиот дел, но Дарко Гроздановски и Кристијан Костовски не реализираа за водство на кратовци.
Во вториот дел...
Повеќе...
altАко некој играч оставил длабока трага во последниве десетина години во дресот на Силекс, тоа дефинитивно е Филип Дурански. Но, секоја убава приказна си има свој крај, па така и оваа. Капитенот на „црвено-сините“ од Кратово зимава си замина од Кратово и стави потпис за...
Повеќе...
Фотографија на Ένωση Πανασπροπυργιακού - Δόξας Ασπροπύργου.Довчерашниот бек на Силекс, Стефан Коцев, кариерата ја продолжува во соседна Грција. Тој денес потиша за грчкиот третолигаш Еносис Аспропиргос. Иако се очекуваше тој да се врати во матичниот клуб Брегалница, сепак, се одлучи на прв трансфер во неговата кариера надвор од...
Повеќе...
altИскусниот голман со докажан квалитет Андреја Ефремов од вчера веќе не е играч на кратовскиот прволигаш Силекс. Чуварот на мрежата по извонредната ланска сезона, во која беше неприкосновен на голот на Силекс, годинава бранеше во првите неколку кола, а потоа воопшто немаше...
Повеќе...
altШтипјанецот Стефан Коцев и прволигашот Силекс денес ја прекинаа соработката, откако бекот помина плодни 18 мееци во дресот на кратовци. Иако претходната сезона ја одигра на високо ниво, последниве 3-4 месеци Коцев беше во втор план и одлучи кариерата да ја продолжи во друг...
Повеќе...
altФудбалскиот клуб Силекс доживеа елиминација во осминафиналето на Купот, која дефинитивно оди на душа на судиската тројка од Битола предводена од судијата Благојче Ралевски.
По воведните 0-0 на Чаир, кратовци рано поведоа со погодокот на Додев во 11-тата минута. Клучниот...
Повеќе...

Страница 9 од 127

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.