gogo

A+ R A-


Спорт

altВо златната ера на фудбалскиот клуб Силекс, тоа значи во годините 1994, 95, 96 и 97, кратовци успеаја да направат нешто што е реткост, да останат непоразени на 53 меча по ред. Според овој скор, тие се наоѓаат високо на листата на европски клубови, на делба на 18-тото место, заедно со...
Повеќе...
altКратовски Силекс официјално ќе биде првиот второлигаш кој ќе биде дел од финалето од купот на Македонија. Избраниците на Горазд Михаилов одиграа без грешка во Битола и сосема заслужено ќе имаат можност да ја одбранат титулата од минатата сезона. Противник и благ фаворит...
Повеќе...

Силекс - Кадино 5-0 (ВИДЕО)

alt

http://www.youtube.com/watch?v=uvyj7Yp-NPs

Силекс - Охрид 1-0 (ВИДЕО)

alt

http://www.youtube.com/watch?v=37213sKcHf0

altСилекс денес славеше убедливо против екипата на Кораби со 3:0 во рамки на 18. коло во ВМФЛ (запад). Кратовци поведоа во првиот дел со голот на Бурхан Алију, а во вториот дел победата ја запечатија Танушев и Каланоски.

Гостивар одигра 1:1 против Вардар Скопје, Охрид на домашен...
Повеќе...
altСилекс по втор пат сезонава не успеа да го совлада Гостивар, иако кратовци први стигнаа до водство преку Спиркоски во 30-тата минута. Само четири минути подоцна гостиварци израмнија преку Велинов.
Во вториот дел Каланоски пропушти можност да му донесе три бода на својот...
Повеќе...
Михајлов: Да биде ова долго европско лето за ФК Силекс | Сител ТелевизијаУтре со мечевите од 16.коло стартува пролетниот дел во тековната сезона во ВМФЛ – ЗАПАД. Лидерот и есенскиот првак Силекс има убава предност од 9 бодови во однос на втората Воска Спорт и дури 12 бодови пред Вардар. Сепак оваа предност не значи дека кратовци ќе влезат...
Повеќе...
Можно е да е слика од еден или повеќемина, луѓе што стојат, надвор и текстФудбалската експедиција на Силекс вечерва ги пакува куферите и утре ќе отпатува во Анталија каде ќе ја одработи главната фаза од тековните подготовки. Експедицијата на кратовци за Анталија ќе лета утре рано изутрина, а веќе во недела ќе го одигра својот прв пријателски...
Повеќе...
altФудбалската експедиција на Силекс вечерва ги пакува куферите и утре ќе отпатува во Анталија каде ќе ја одработи главната фаза од тековните подготовки. Експедицијата на кратовци за Анталија ќе лета утре рано изутрина, а веќе во недела ќе го одигра својот прв пријателски...
Повеќе...
altЛидерот на второлигашката конуренција Запад, тимот на Силекс, веќе наголемо планира и се однесува како прволигаш. Всушност, Кратовци во функционирањето во ниту еден момент не покажаа дека планираат долго да се второлигаши, туку оваа сезона ја имаат за поука како во...
Повеќе...

Страница 2 од 127

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.