gogo

A+ R A-


Спорт

altАко во квалификациите за ЛШ кратовци немаа среќа и налетаа на силниот Карабах, во жребот за ЛЕ сотсавот од Кратово имаше среќа. Силекс ќе игра дома против косовска Дрита Гњилане во „соседското дерби“ во второто коло од квалификациите во шампионската група во Лига...
Повеќе...
alt88’ – Убава шанса за Карабах преку Џафаркулиев, но топката завршува за малку крај голот

4:0 80’ – Силекс не користи, но затоа Карабах погоди. Озобиќ асистира повторно, а Емрели погоди во мрежата на Силекс за уште поубедливо водство

64’ – Сега Тантуровски немаше среќа...
Повеќе...
ФОТО ВЕСТ: Силексовци пристигнаа во Баку!Стратегот на Карабах, Гурбан Гурбанов, во пресрет на утрешниот дуел со Силекс во рамките на 1.квалификациско коло во ЛШ, одржа прес конференција, на која покрај другото го кажа и следното…

„Го гледавме Силекс на неговите два последни меча. Овој тим сака да игра со топка...
Повеќе...
altФудбалскиот прволигаш Силекс во добро расположение и со ведри мисли утринава со чартер лет тргнува за Азербејџан, каде утре ги очекува настап во првото квалификациско коло на Лигата на шампиони. Противникот е добро познат, Карабах, клуб кој е редовен учесник во групната...
Повеќе...
altПелистер како повратник во првата македонската фудбалска лига остана непоразен и во второто коло, откако денеска освои голем бод на едно од најтешките гостувања. Силекс има силен тим и кратовчани се наши претставници во фудбалска Европа, но немаа решение за незгодните...
Повеќе...
altПретставникот на Македонија во ЛШ, Силекс, денеска тргна шампионски во новото фудбалско првенство. Кратовци покажаа дека се подготвени за европската авантура со Карабах, откако денеска во второто полувреме ја декласираа Беласица со 6-0. Избраниците на Симов во новата...
Повеќе...
altТрикратниот македонски првак Силекс ќе игра со азербејџански Карабах и тоа на гости во првото квалификациско коло во Лигата на шампиони, реши денешната ждрепка во Нион за новата сезона во најелитното натпреварување.

Кратовци добија исклучително неатрактивен, но многу...
Повеќе...
altКратовски Силекс ги дозна четирите можни ривали во Лигата на шампионите, откако УЕФА ги подели екипите во групите пред ждрепката која треба да се одржи во Нион.

Силекс е меѓу неносителите, заедно со Динамо Брест, Рига и Тирана. Можни противници се Астана (Казахстан)...
Повеќе...
altФудбалерите на Силекс попладнево имаа успешна “генералка“ пред стартот на новата сезона во ПМФЛ, откако со 3:0 на гостински терен го совладаа тимот на Кадино. Во текот на целиот меч избраниците на Симов беа далеку подобар противник, а стрелци на головите беа Иван...
Повеќе...

Страница 7 од 127

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.