gogo

A+ R A-


Спорт

Полувреме: Тврдо, борбено играат Струга Трим Лум и Силекс, но мрежите мируваат!http://www.youtube.com/watch?v=wulGh6lk19s
СТРУГА ТРИМ ЛУМ – СИЛЕКС 0:1 (0:0)

Судија: Крумислав Ѓорѓиев (Штип). Стрелци: Каракамишев 82. (СИЛ). Ж. Картони: Јахја, Таири, Ристевски, Б. Шабани (СТР), Мустафов, Ј. Серафимовски, Ивановски (СИЛ). Ц. Картони: Јахја 84. (СТР).

Играч на натпреварот: Ристе...
Повеќе...
altПо денешниот пораз од Шкендија, фудбалскиот прволигаш Силекс го допре дното и се најде на позиција која води во второлигашкото друштво. Единствено одамна отпишаната Беласица стои полошо на прволигашаката табела, додека кратовци се заковани на претпоследната позиција...
Повеќе...

Силекс - Шкупи 1-3 (ВИДЕО)

Може да биде слика на еден или повеќемина и текст

http://www.youtube.com/watch?v=HLj642fUyNw

altФудбалерите на Силекс беа на прагот да приредат голема сензација и да го совладат славниот украински клуб Шахтјор Доњецк, но сепак не издржаа во вториот дел од мечот и примија четири гола, за конечни 1-4. Во пријателскиот меч во Анталија кратовци поведоа со голот на Дејан...
Повеќе...
https://sportmedia.mk/wp-content/uploads/2021/01/Sterev-slieks-1280x640.jpgБугарскиот интернационалец Свилен Штерев е ново име во Силекс. Утринава со него е потпишан договор со важност од шест месеци, значи тој ќе го носи дресот на кратовци до крајот на оваа сезона. Во случај и двете страни да бидат задоволни од соработката, тогаш договорот може...
Повеќе...
altФудбалерите на Силекс, заедно со стручниот штаб и дел од раководството на клубот, утринава летнаа за Анталија, каде ќе ја одработат главната фаза од тековните подготовки. Експедицијата на Силекс во добра атмосфера отпатува за познатиот спортско – туристички центар во...
Повеќе...
altГолманите Даниел Божиновски и Мартин Богатинов, иако беа само резерви на клупата во двата историски меча на македонската репрезентација против Косово и Грузија, сепак, добро ќе се „опарат“. Според информациите до кои дојде порталот „Спорт1“, и двајцата ќе добијат...
Повеќе...
altИако важи за најдобар македонски судија, Александар Ставрев вчера прописно се посрамоти на дуелот помеѓу Силекс и Вардар. Иако во минатото беспрекорно и без грешка судел и на клубови како Барселона во Лигата на шампиони, сепак, вчерашното судење во Кратово беше прилично...
Повеќе...
alt

http://www.youtube.com/watch?v=7IrY15xzldo

Страница 5 од 127

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.