gogo

A+ R A-


Градска

altЧовекот е среќен кога беспрекорно ги искористува сите свои способности и убедувања. Да бев нуклеарен физичар, ќе ви експлицирав за паѓањето на њутновото јаболко, но ете не сум. Дел сум од природата, но чувствувам дека повеќе припаѓам на општеството и преферирам да се...
Повеќе...

Апел за помош на Никола Ѓорѓиев

Е-пошта Печати PDF
alt

alt

По повод денот на шегата STAND UP COMEDY СО САШО ТАСЕВСКИ, повелете да се насмееме!

1април (сабота) во 20:00 часот Кино сала Кратово

Влез: 200 денари

Незаборавно comedy show од 1h I 30min

altЖителите на кратовското село Страцин следната недела со трактори и автомобили ќе го блокираат патот кон Бугарија. Разочарани се што и по три недели откако јавно изразија револт Јавното претпријатие за државни патишта не презело ништо за да им обезбеди пристап до селото...
Повеќе...
alt63-годишниот кратовец Видан Арсовски се соочува со големи здравствени проблеми, откако неодамна му беше ампутирана едната нога, а поради влошување на здравјето, му се заканува да ја загуби и другата нога. Тој во јануари бил примен во Аџибадем Систина поради некроза и...
Повеќе...
altСредното општинско училиште „Митко Пенџуклиски“ синоќа одбележа 63 години од своето постоење. Пред повеќе од 200 гости се одржа богата културно-уметничка програма, со учество на повеќе талентирани ученици под водство на нивните ментори. Веќе традиционално, директорот...
Повеќе...
altНа денешната 19-та седница на советот на општина Кратово покрај другите точки од дневниот ред на предлог на градоначалникот беше разгледана и точката за одобрување на финансиска помош од буџетот на општина Кратово за погоденото население од природната...
Повеќе...
altДелегација на Општина Кратово и поголем број кратовци, поддржувачи на ликот и делото на својот сограѓанин Павел Шатев, пригодно оддадоа достојна почит и положија свежо цвеќе на спомен бистата пред Основен суд во Кратово.

На панахидата по повод 72 година од смртта на...
Повеќе...

Страница 2 од 103

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.