gogo

A+ R A-


Градска

Резултат со слика за caarts kriva palankahttp://www.youtube.com/watch?v=lqu6Nb-CU5s

Во три општини од Североистокот, Кратово, Крива Паланка и Ранковце, веќе четири месеци успешно се спроведува проектот „Медиумско описменување за критичен младински став“, финансиран од Европската унија, а спроведен од Центарот за аудиовизуелни...
Повеќе...
altВкупно 11 деца биле родени на подрачјето на Општина Кратово во текот на четвртото тримесечје од 2019 година, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.

Во наведениот период починале 29 лица, што значи негативен прираст од 18 лица за период од три месеци. Склучени...
Повеќе...
altОсновците од 9-то одделение од ООУ„Х.Т.Карпош“ од Ранковце денеска (24.02.2020) учеа за безбедноста и сигурноста во интернет просторот на Едукативната работилница за заштита од интернет злоупотреби, што ја спроведе Центарот за аудиовизуелни уметности од Крива Паланка....
Повеќе...
altРизиците од злоупотреба на интернет и безбедноста во онлајн комуникациите беа тема на Едукативните работилници за заштита од интернет злоупотреби, што се одржа на 12 и 13 февруари, во ООУ„Илинден“ и ООу„Јоаким Крчовски“ од Крива Паланка.

На двете работилници...
Повеќе...
altСиноќа околу 20.20 часот во Одделението за внатрешни работи Кратово, од Итна медицинска помош било пријавено дека на ул.„Глигор Пазавански“ во Кратово, во својот дом, во помошна просторија во дворот од куќата, биле пронајдени починати М.И.(67) и неговата сопруга Д.И.(66).

Лекар...
Повеќе...
alt

http://www.youtube.com/watch?v=KMLjNawVL6c

alt

Веќе традиционално, десетта година по ред се делеше лепче со паричка за Стара Нова година во кратовското средно училиште „Митко Пенџуклиски“. Среќата ја посака Драгана Андреева, професор по бизнис во училиштето, која следната година ќе биде василичарска кума.

Страница 6 од 95

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2520
mod_vvisit_counterВчера4624
mod_vvisit_counterОваа недела15651
mod_vvisit_counterМинатата недела28635
mod_vvisit_counterОвој месец163320
mod_vvisit_counterМинатиот месец179642
mod_vvisit_counterВкупно15553954
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.