gogo

A+ R A-


Градска

altпишува: Оливер Арсовски

 

Стотина граѓани и видни политички личности присуствуваа на панихидата посветена на првиот македонски министер за правосудство и гемиџија Павел Шатев. Вчера, пред неговата биста во Кратово парастос одржаа свештеници од кратовската епархија...
Повеќе...

Волци го сардисаа Кратовско

Е-пошта Печати PDF
 

Глутници волци, најчесто по 5-6 во група, последниве две зими направија големи штети во Општината Кратово и околните села. Селаните раскажуваат дека прегладнетите волци го напаѓаат добитокот, посебно ситниот добиток и се случувало некои денови да задават и по 8-10...
Повеќе...

„Иднина-Змеј“ почна со работа

Е-пошта Печати PDF
Фабриката за брусеви „Иднина“ од Кратово повторно почна со работа. По реконструирањето на дел од погоните на „Иднина-Змеј“, на пазарот веќе се присутни новопроизведените вештачки камења за сечење и брусење. Нов сопственик на фабриката е поранешниот пратеник и...
Повеќе...

Страница 95 од 95

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2833
mod_vvisit_counterВчера4624
mod_vvisit_counterОваа недела15964
mod_vvisit_counterМинатата недела28635
mod_vvisit_counterОвој месец163633
mod_vvisit_counterМинатиот месец179642
mod_vvisit_counterВкупно15554267
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.