gogo

A+ R A-


Пробштип

altВо текот на оваа недела регистрирани се два смртни случаи асоцирани со грип, информира Институтот за јавно здравје на Република Македонија, кој денеска го објави извештајот за состојбата со грип за периодот од 1 до 8 јануари.

Во извештајот се наведува дека станува збор за...
Повеќе...
stip-2

Штипјани на Божиќ...


Велешани на езерото Младост...
alt

altДенес од 07:50 часот регионалниот пат Кратово- Пробиштип е во прекин во двата правци за сите возила, соопштуваат од Авто-мото сојузот на Македонија.

Оттаму информираа дека и сообраќајот на патниот правец Куманово - Свети Николе е во прекин за сите видови на возила поради...
Повеќе...
https://i.ytimg.com/vi/EMZJsaKor04/hqdefault.jpgСоветот на Општина Пробиштип денеска на последната седница за 2016 година го усвои буџетот за 2017 година. Градоначалникот на Општина Пробиштип, Тони Тоневски, кој денеска го презентираше буџетот вели дека според проекциите основниот буџетот за наредната година во...
Повеќе...
kradec 3Вчера во 18.20 часот во Пробиштип, во приватно претпријатие непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво во обид.

Сторителот влегол и од вработената, која е сопственик на фирмата, побарал пари. Вработената успеала да го фати пиштолот на сторителот, но истиот...
Повеќе...
altСе одигра и петтото коло од најсилното одбојкарско првенство во Македонија во машка и женска конкуреција.

Кај мажите без грешка продолжуваат екипите на Струмица и Пробиштип ВА кои со максимални 3:0 беа подобри од Шутова и УГД Студент во рамките од петтото коло оваа...
Повеќе...
altПробиштип ВА како гостин за само 44 минути игра го совлада на убедлив начин тимот на Лирија со 0-3, додека Струмица на домашен терен во дербито со Вардар славеше со 3-0. На победа се радуваше и актуелниот шампион Шутова, кој беше подобар од УГД Студент со 3-0, додека во...
Повеќе...
final-kariera-mkДенеска официјално беше лансиран KARIERA.mk – новиот македонски сервис за поврзување на компаниите со кандидатите за вработување кој произлезе како резултат на заедничката соработка помеѓу тимови со над 10 годишно искуство во HR и IT индустријата.

KARIERA.mk ќе нуди преглед на...
Повеќе...
Резултат со слика за ок пробиштипОдбојкарите на Струмица и Пробиштип и по третото коло во Првата одбојкарска лига на Македонија за мажи го задржаа максималниот ефект, откако дојдоа до нови, трети победи. Струмица на гости славеше кај Лешок со 0-3, додека исто така на гостински терен и Пробиштип ВА се...
Повеќе...

Страница 6 од 32

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.