gogo

A+ R A-


Пробштип

http://www.novini.bg/uploads/news_pictures/2012-16/big/domakini-v-nadprevara-za-naij-dobyr-zelnik-v-s-jabokryt-66909.jpgВкупно 200 домаќинки од 18 општини од земјава и странство утре ќе бидат дел од манифестацијата „Зелникот на баба“, која по шестти пат ќе се одржи на Градскиот плоштад во Пробиштип.

Раде Илиевски од општина Пробиштип на денешната прес-конференција рече дека сите подготовки...
Повеќе...
фотографија на Одбојкарски клуб„ПРОБИШТИП“

ОК ,,ПРОБИШТИП ВА" - ОК,,УГД СТУДЕНТ" 3:0 (25:16;25:13;25:17)

фотографија на Одбојкарски клуб„ПРОБИШТИП“

altПо изненадувачката елиминација во купот од аутсајдерот Лешок, актуелниот лидер во Првата одбојкарска лига на Македонија, составот на Пробиштип ВА го задржа максималниот ефект, откако во рамки на 9. коло славеше на гостински терен кај Вардар (0-3), за кого ова беше прв...
Повеќе...
Големо засилување за одбојкарскиот клуб ПробиштипОдбојкарскиот клуб Пробиштип и официјално го промовираше своето најново засилување за продолжението од домашното првенство, српскиот одбојкар Миодраг Милутинов.

Милутинов, за кого ова е прво интернационално искуство игра на позицијата примач. Претставува огромно...
Повеќе...
altИако со огромно задоцнување, Одбојкарската федерација на Македонија ја донесе одлуката за неодиграниот натпревар помеѓу Пробиштип ВА и Струмица во ноември минатата година. Мечот е регистриран со службени 3-0 за Пробиштип (25-0, 25-0, 25-0), бидејќи гостите од Струмица не...
Повеќе...
132392904Општина Пробиштип годинава ќе инвестира  во проширување на Филтер станица, но и ставање во функција на неколку препумпни станици за да се обезбеди квалитетно водоснабдување за неколку села и за новата индустриска зона Неокази.

Градоначалникот на општината Тони...
Повеќе...

Страница 5 од 32

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.