gogo

A+ R A-


Пробштип

altСо средства во висина од 14,5 милиони денари ќе се санира свлечиштето на регионалниот пат Пробиштип-Штип во близина на населеното мест Неокази. Ова свлечиште се санира со пари од ЕУ, а проектот го имплементира УНДП. Градежните активности започнаа денес и ќе траат до...
Повеќе...
http://mojportal.mk/uploads/ckfinder/userfiles/images/2014/mart%202014/Lesnovskite%20vodenicarski%20pesteri/Lesnovskite-vodenicarski-pesteri7.jpgЛесновскиот манастир е магнет за туристи, а наскоро и лесновските испоснички пештери ќе станат подостапни за големиот број туристи што се помасовно доаѓаат во овој крај. Пештерите кои во минатото служеле како испоснички ќелии на голем број монаси, наскоро ќе добијат...
Повеќе...
3Во штипската Клиничка болница е хоспитализиран 68 годишен од Крива Паланка, кој бил овчар во пробиштипскиот регион, кој е каснат од змија шарка. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска вели дека пациентот е надвор од животна опасност, а лекарите од...
Повеќе...
alt2.000 винички семејства од рано утринава немаат ниту телевизиски сигнал, ниту интернет. Во подметнат пожар утринава околу еден часот пеплосана е  опремата на Кабелската телевизија Винсат. Соседите велат дека за пожарот разбрале кога пожарникарите пристигнале за да го...
Повеќе...
http://www.kanal77.com.mk//mk/images/arhiva/05082013/rudnik_zletovo.jpgПолицијата поднесе кривична пријава против П.А.М. (70), К.М.(70), Н.М. (67), П.М. (43) сите од Индија и М.Б. (42) од Лондон - управители во ДПТУ „Индоминералс метал“ од Пробиштип и П.М. (43) од Индија, прокурист во „Индоминералс метал“, „ИММ Експлорејшн“и „ИММ Глобал логистик“ и против...
Повеќе...
13165982 1680097858918142 9140629690147227160 nПретстојниот викенд во Пробиштип не очекува возбудлив мото настан. Мото клубот „Black Eagles“ ќе го организира својот втор мото собир, а според агендата не очекува убав викенд за возење, дружење и уживање.

На настанот ќе можеме повторно да го проследиме настапот на стантерот...
Повеќе...
policijaibrzapomosНа 04.05.2016 година околу 15,15 часот во Пробиштип во кругот на АМД„Сообраќаен Центар“, М.С.(33) од Пробиштип, при замена на салолитни табли поставени на настрешница на еден од објектите во друштвото, во еден дошло до кршење на греда од настрешницата, при што истиот паднал на...
Повеќе...
altХρистијан Манасиевсκи од Пробиштип е победниκ во κатегоρијата бодибилдинг над 90 κг од Κупот на Маκедонија во бодибилдинг и фитнес κој се одρжа на 25.04 во СЦ ,,Боρис Тρајκовсκи" ,а беше во оρганизација на Бодибилдинг и фитнес федеρацијата на Маκедонија (ББФФМ). Бодибилдерот...
Повеќе...
http://itarpejo.org/images/stories/crna-reka/crna-reka-01-1.jpgВо текот на вчерашниот ден околу 12.05 часот во Полициската станица во Пробиштип, Ѓ.Н. пријавил дека во село Злетово на м.в.„Марена“ во водите на Злетовска река забележал човечки леш, за кој се сомневал дека е неговиот соселанец. Oд страна на ЈО и увидна група од НК за КР и ПС...
Повеќе...

Страница 10 од 32

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.