gogo

A+ R A-


Проверка на факти: Ковид19

https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/chemtrails-1.pnghttps://vistinomer.mk/od-nebo-ne-ne-zaprashuvaat-so-koronavirusot-a-detektiranjeto-na-novite-soevi-e-so-sekvencioniranje/Фото: commons.wikimedia.orgНормално е вирусите со текот на времето да се менуваат и еволуираат додека се шират меѓу луѓето. Секојпат кога вирусот се реплицира (прави копии од себе), постои потенцијал да има промени во...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/covid-19-ill.pnghttps://vistinomer.mk/vakcinite-protiv-kovid-19-ne-se-lazhni-i-ne-se-uslov-da-se-zadrzhi-rabotnoto-mesto/Фото: pixabay.com/Не само што е дезинформација дека граѓаните ќе мора да примат меѓу 2 и 4 „лажни вакцини“, а во спротивно ќе загубат работно место, како што се тврди во постот, туку во Северна Македонија повеќе од половина...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/maski-fb.pnghttps://vistinomer.mk/nema-dokazi-deka-maskite-predizvikuvaat-poteshkotii-vo-govorot-kaj-decata/Фото: Принтскрин ФБ постФрапантниот податок изнесен во постот нема научна основа и претставува само дел од пошироката кампања во која на големо се агитира да не се носат заштитни маски, кои пак, доколку се носат правилно...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/teenagers-video.pnghttps://vistinomer.mk/barem-trojca-tinejdzeri-od-ova-video-ne-pochinale-od-vakcina-protiv-kovid-19/Фото: Принтскрин видеоВо видеоматеријалот прикажан во постот, како и во самата објава, се тврди дека повеќе млади починале по примена вакцина притив ковид-19. За тројца од младите луѓе прикажани на видеото е утврдено...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/hospital-g8606f6185_640.jpghttps://vistinomer.mk/laga-e-deka-szo-plakja-za-evidentiranje-na-pochinatite-od-kovid-19/Фото: pixabay.comСемејствата на починатите не одредуваат што е причината за смртта по пат на избор, туку тоа го прават лекарите, овластените и стручни медицински власти, согласно дијагнозата и текот на хоспитализацијата, а за...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2021/08/kovid-bolnica-ohrid-750x430.jpghttps://vistinomer.mk/ne-e-tochno-deka-kardiovaskularnata-bolnica-vo-ohrid-kje-raboti-kako-kovid-centar/Модуларна болница Охрид Фото: ВистиномерНабрзо по пласирањето на веста за наводното отворање на Специјализираната болница за кардиоваскуларни заболувања Охрид како ковид центар, стигна демант од оваа...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/01/covid-conspiracy.pnghttps://vistinomer.mk/pacientite-so-kovid-19-ne-se-trujat-so-otrovni-lekovi-i-ne-umiraat-iskluchivo-vo-bolnichki-uslovi/Фото: pixabay.com - принтскрин колажТврдењата за теории на заговор за ковид-19, труење на здрави луѓе во болниците, умирање исклучиво во болнички услови, но и „етикетирање“ на лекарите и новинарите како убијци и...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/01/ukrainskata-ambasadorka-750x430.jpghttps://vistinomer.mk/zadorozhnjuk-vo-ukraina-ne-se-glorificira-nacizmot-zemjata-izgubi-nad-8-milioni-lugje-vo-vtorata-svetska-vojna/Амбасадорката на Украина во Скопје, Наталија Задорожњук. Фото: Амбасада на Украина во Скопје, 2022
Украина во периодот од 1939 до 1945 година изгуби над 8 милиони луѓе во Втората светска војна и нема причина...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/01/kiev-moskva.pnghttps://vistinomer.mk/protest-shto-opravduva-agresija-vrz-suverena-zemja/Фото: Принтскрин колаж - pixabay.comМала група граѓани минатата недела протестираше пред амбасадата на Украина со класична замена на тези  – жртвата на агресијата од страна на „поголемиот брат“ да се прогласи за оправдана цел и сето...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/01/nato.pnghttps://vistinomer.mk/po-istochna-evropa-rusija-bara-povlekuvanje-na-silite-na-nato-od-bugarija-i-romanija/ Фото: НАТО / nato.int

Не само за земјите од Централна и Источна Европа, туку барањето на Русија за повлекување на силите на НАТО (странски војници, оружје и опрема) е за сите земји коишто не биле членки на НАТО во...
Повеќе...

Страница 10 од 50

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.