gogo

A+ R A-


Проверка на факти: Ковид19

https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/vaccine-fam..pnghttps://vistinomer.mk/vakcinite-ne-se-gjavolski-technosti-proizvedeni-od-abortirani-bebinja/Фото: pixabay.comНезависно на кои вакцини се мисли во постот, на оние против коронавирусот или против други болести, неточно е тврдењето дека се прават абортуси за да се добијат вакцини. За да се направат некои од вакцините...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/coronaviruses-g7cc1d813f_640.jpghttps://vistinomer.mk/ne-e-tochno-deka-spajk-proteinot-vo-vakcinata-protiv-kovid-19-e-otroven/Фото: pixabay.comГолем број медицински и научни извори се согласуваат дека спајк протеинот во вакцината не е ист како тој на коронавирусот и го има во многу мали количества, а телото го отстранува без последици откако ќе се...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/hiv-g533147996_640.jpghttps://vistinomer.mk/manipulacija-e-tvrdenjeto-deka-koronavirusot-e-kreiran-so-segmenti-od-hiv/Фото: pixabay.comОвие протеини не се единствени за коронавирусот и се вообичаен извор на вируси кај огромен број заболувања предизвикани од различни причини. По генетска анализа, користејќи подетална база на кодови за...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2021/07/vaccine3.pnghttps://vistinomer.mk/dezinformacija-e-deka-od-vakcinite-protiv-kovid-19-lugjeto-imaat-imunodeficitaren-sindrom/Фото: pixabay.comНиту Светската здравствена организација ниту Европскиот центар за контрола и превенција на болести немаат документирано болест или состојба позната како „вакцинален имунодефицитарен синдром“...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2020/11/1024px-corona_virus_covid-19_fc-750x430.jpghttps://vistinomer.mk/ne-e-vistina-deka-ne-postoi-kovid-tuku-samo-antikovid-otrovni-lekarstva/Фото: HFCM Communicatie/Wikipedia.orgKовид-19 постои и е изолиран во лабораторија во официјална постапка. На 7 јануари 2020 година, Кина го изолира вирусот и го идентификуваше како коронавирус, а од 13 јануари ја сподели геномската секвенца...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/luc_montagnier1995_w-750x430.jpghttps://vistinomer.mk/virologot-luk-montenie-ne-e-likvidiran-pochinal-na-89-godini-vo-bolnica/Фото: commons.wikimedia.orgНе постои сомнеж, а уште помалку официјална потврда дека Монтение бил ликвидиран. Засега не е објавена точната причина за смртта, но повеќе од сигурно е дека тој починал откако бил хоспитализиран поради...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/avtobus-jsp-javen-prevoz-skopje-1-e1640947026370.jpghttps://vistinomer.mk/plakjame-najskap-metan-vo-sosedstvoto-iako-gazprom-za-fevruari-ja-namali-cenata-za-okolu-13-otsto/Фото: Мета.мк/архиваРуската компанија „Газпром“ со „Макпетрол“ постигнале договор за намалување на цената на метанот (компримираниот природен гас – ЦНГ) за околу 13 отсто во земјава. Па така, наместо 110...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/rusko-igraliste-univerzalna-sala-3-scaled-1.jpghttps://vistinomer.mk/molk-od-instituciite-za-tablata-so-ukrainskiot-grad-sevastopolj-vo-ruskoto-detsko-igralishte-kaj-univerzalna-sala/Детското игралиште пред интервенцијата. Фото: Мета.мкПовеќе од еден месец Општина Центар, Град Скопје и Министерството за надворешни работи молчат на прашањата поставени од Мета.мк за новото руско...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2021/11/vaccine-pixabay.pnghttps://vistinomer.mk/dezinformacija-e-deka-vakcinata-shiri-virus/Фото: pixabay.comОд само една болница во Велика Британија и состојбата со хоспитализациите во еден ден, не може да се извлече заклучок дека вакцината шири вирус. Во државата 37.650.239 луѓе примиле трета доза вакцина. Британските здравствени...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/covid-vacc-2.pnghttps://vistinomer.mk/smrtnite-sluchai-od-kovid-ne-rastat-so-brojot-na-vakciniranite/
Фото: pixabay.comВакцинацијата не допринесува за смртноста во Северна Македонија, а за тоа има повеќе показатели. Како еден од тие показатели е фактот што смртноста во државата почна да расте уште пред воопшто да постои вакцината и...
Повеќе...

Страница 8 од 50

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.