gogo

A+ R A-


Проверка на факти: Ковид19

https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/fb-slovo.pnghttps://vistinomer.mk/vakciniranite-ne-dobivaat-svoj-broj-i-nema-dokazi-deka-za-nekolku-godini-kje-pagjaat-kako-mushichki/Фото: Принтскрин видеоНе е точно дека на лицата коишто се вакцинирани против ковид-19 им е доделен каков било број и тоа од сопствено искуство им е познато на сите кои се вакцинираа во Северна Македонија...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/cov.-vac.pnghttps://vistinomer.mk/vo-vakcinite-protiv-kovid-19-nema-zachuduvachki-nechistotii/Фото: pixabay.comВакцините против ковид-19 не содржат никакви нечистотии, како што се тврди во постот што е предмет на нашата анализа. Во вакцините против ковид-19 нема никакви објекти, ниту живи организми, ваквите тврдења не се научно...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2021/03/vaccine-pfizer.pnghttps://vistinomer.mk/ne-e-tochno-deka-vakcinata-na-fajzer-nema-trajno-odobrenie-za-upotreba/Фото: commons.wikimedia.orgВакцината на Фајзер од август 2021 година е целосно одобрена за користење. Таа стана првата вакцина во светот која доби целосна дозвола за употреба од aмериканската Aгенција за храна и лекови (ФДА). Комесарот...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/pcr-ill..pnghttps://vistinomer.mk/pcr-testiranjeto-ne-e-prikriena-programa-za-vakcinacija/Фото: pixabay.com

Тестот за детекција на коронавирусот не е назална вакцина и со него не се врши присилна вакцинација. Всушност, вакцините не функционираат на таков начин и нема никаква теоретска можност да се вакцинирате преку брис...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/comirnaty.pnghttps://vistinomer.mk/nema-dokazi-deka-vakcinata-na-fajzer-predizvikuva-zgrutchuvanje-na-krvta-2/Фото: pixabay.comНе постојат медицински докази дека вакцината на „Фајзер“ ја оштетува човечката крв, односно, дека ја онеспособува да го носи кислородот низ крвотокот. Консензусот на медицинската заедница која третира...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/grafen-astrazeneka.pnghttps://vistinomer.mk/nema-grafen-oksid-vo-vakcinite-na-fajzer-sinofarm-astrazeneka-i-sputnik/Фото: Принтскрин видеоНаспроти произволните тврдења искажани во постот дека вакцините против ковид-19 се отровни и содржат „графен оксид и микротехнологија”, тие се авторизирани, ги имат поминато сите неопходни...
Повеќе...

Не е точно дека невакцинираните не умираат

https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/covid-19-vaccine.pnghttps://vistinomer.mk/ne-e-tochno-deka-nevakciniranite-ne-umiraat/Фото: pixabay.comНе е вистина дека граѓаните кои нема да примат вакцина против ковид-19 немаат ризик да починат. Тоа е евидентно од статистиките на Институтот за јавно здравје кои секојдневно се споделуваат со јавноста, а кои покажуваат дека...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/vaccine-g16779bff0_640.jpghttps://vistinomer.mk/amerikanskata-agencija-za-hrana-i-lekovi-ne-brishe-dokumenti-za-vakcinata-na-moderna/Фото: pixabay.comOвој документ постои и не е отстранет, ниту пак избришан. Станува збор за извештај насловен како The summary bases for regulatory action кој американската Агенција за храна и лекови го објавила на 30 јануари 2022 година...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2022/02/untitled-1-750x430.pnghttps://vistinomer.mk/ne-e-tochno-deka-polovina-od-policajcite-vo-otava-dale-ostavki/Фото: Принт скринНиту еден од две илјади полицајци во оваа служба не дал отказ поради протестите за вакциналните мандати, изјави претседателот на полициската академија на Отава, Мет Скоф за „Асошиејтед Прес“

Рецензираме...
Повеќе...
https://vistinomer.mk/wp-content/uploads/2021/08/fauci.pnghttps://vistinomer.mk/fauchi-ne-izjavil-deka-ne-treba-da-se-nosat-maski-dodeka-dominirashe-delta-sojot-na-kovid-19/Фото: Принтскрин видеоОваа изјава навистина ја дал Фаучи, но не е точно дека тој го кажал ова додека делта сојот на коронавирусот преовладуваше во светот. Изјавата на Фаучи e дадена на 8 март 2020 година и не го...
Повеќе...

Страница 9 од 50

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.