gogo

A+ R A-


Крива Паланка

ITSVET.MKСтатијата е преземена од http://itsvet.mk/5-ednostavni-popravki-za-najgolemiot-del-od-kompjuterskite-problemi/
Можеби веќе си одлучил дека компјутерскиот проблем со којшто се соочуваш е премногу тежок за да се обидиш да го поправиш самиот, или пак не е нешто во коешто имаш интерес да го поминеш времето...
Повеќе...
08_14_Aleppo_02http://www.youtube.com/watch?v=FH6xRh6K7-4

Дронот на телевизијата "Russia Today" го снимил пустошот во источниот дел на Алепо, некогаш еден од најнаселените градови на Сирија.

Изгледа дека во тој дел од градот повеќе нема жива душа. Протерани се и последните припадници на бунтовничките паравоени...
Повеќе...
altВчера околу 10,15 часот во с.Ранковце во просторот од пазарот, додека Н. Т. од Крива Паланка, бил со М. М. од с.Опила, со Т. Д. од с.Ранковце, и со Г. П. од с.Гиновце, во еден момент кон нив пришле З. Д., Ф. Ј. и Р. С. од с.Опила, при што во меѓусебна расправија почнале да си упатуваат...
Повеќе...
altВо конкуренција на ученици од пет основни училишта од Белгија, Србија, Грузија и Македонија, Камелија Алексовска, ученичка во деветто одделение во основно општинско училиште „Јоаким Крчовски“, Крива Паланка, ја освои првата награда на Меѓународниот натпревар...
Повеќе...
http://migusto.mk/wp-content/uploads/2012/09/spakuvan-vo-tegli.jpgН.С. од Крива Паланка, за кражба на осум тегли домашен ајвар и слатко, како и за три шишиња сок, во тамошниот суд, за кривичното дело тешка кражба е осуден на казна затвор во траење од  три месеци, пишува весникот ВЕСТ. Казната е условна, тоа значи дека во следниот период...
Повеќе...
altДенес официјално е пуштена во употреба реконстурираната училишна зграда на основното општинско училиште „Христијан Тодоровски Карпош“ во општина Ранковце.

Реновирањето и комплетната замена на дотраената столарија со ПВЦ е направена во рамки на Проектот на УСАИД за...
Повеќе...

„Урбан ѕид“ во Крива Паланка

altСо цртање графити и испишување на името на општината на ѕидот до Локалната установа Градски музеј Крива Паланка, учениците од основните и средното училиште од грaдот го обележаа првиoт „Урбан ѕид“ во општината.Со оваа активност локалната самоуправа се вклучи во проектот...
Повеќе...
momografМинистерството за здравство вчера објави конкурс за набавка на три мамографи, од кои еден за Куманово, еден за Крива Паланка и еден за Битола, така што за неколку месеци Куманово ќе добие најсовремен и најмодерен мамограф, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола...
Повеќе...

Страница 3 од 28

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска244
mod_vvisit_counterВчера6058
mod_vvisit_counterОваа недела18620
mod_vvisit_counterМинатата недела43302
mod_vvisit_counterОвој месец12182
mod_vvisit_counterМинатиот месец221684
mod_vvisit_counterВкупно12813174
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.