gogo

A+ R A-


Крива Паланка

altЕвропската Унија ќе ја финансира изградбата на железничката пруга на Коридорот 8 која треба да ги поврзе Црното и Јадранското Море минувајќи низ Македонија. Изградбата на пругата, која македонските политичари ја најавуваат уште од 1990-те години, секогаш се претставуваше...
Повеќе...
altНормализиран е сообраќајот на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка, што неколку часа беше блокиран од навивачи на фудбалскиот клуб „Ботев“ од Пловдив, кои претходно на бензинска пумпа кај кривопаланечката обиколница испишале навредливи содржини за Македонија...
Повеќе...
altЖителите на Крива Паланка и годинава имаа можност да се забавуваат и да уживаат во тричасовната програма која ја приредија акробатите и артистите учесници на годинашниот „Баскерфест“.

Фестивалот е дел од летната културна програма на Крива Паланка која  ќе продолжи...
Повеќе...
altНа 24 мај традиционално по деветти пат се одржа ревијалната спортска манифестација Рели "Калин Камен"

Од централниот градски плоштад во Крива Паланка тргнаа над 120 возила, џипови, мотоцикли, теренски офф-роад автомобили кои возеа под мотото "Да ги запознаеме убавините на...
Повеќе...
altПолицијата поднесе кривична пријава против С.Ѓ. (63) од Крива Паланка поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело полов напад врз дете кое не наполнило 14 години. Како што информираа од полицијата на 7 април во продавница во Крива Паланка пријавениот извршил...
Повеќе...
altМанифестација „Среќна Баба Марта“ посветена на старата традиција за месец март се одржа во Крива Паланка во организција на Локалната установ Градски Музеј-Крива Паланка во соработка со општина Крива Паланка и „Хаемус“, Центарот за научни истражувања и промоција на...
Повеќе...
altЕдно лице загина во сообраќајна несреќа на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, што се случила вчера околу 21:50. Како што соопшти МВР, лицето И.Н. (36) од Крива Паланка со возило „Опел Астра“ со кривопаланечки регистарски ознаки, излетал од патот и починал на самото...
Повеќе...
altТројца крадци, меѓу кои и една жена од Крива Паланка, во тамошниот суд, за кражба на три вреќички со 24 килограми ореви се осудени на вкупна затворска казна во траење од две и пол години, пишува денешен ВЕСТ. Затворската казна во траење од една година добил обвинетиот З.Н., а...
Повеќе...
altПоголема група деца-коледари од Куманово вчера собираа средства за болното другарче Давид од Кратово. Тие тргнаа од големиот храм Свети Никола, по што застанавме кај градоначалникот Дамјановски, а потоа продолжија по улиците на градот и во повеќе куќи.

Коледарите...
Повеќе...
prespav

http://www.youtube.com/watch?v=L4qpKci7V2k

Страница 2 од 28

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска878
mod_vvisit_counterВчера5979
mod_vvisit_counterОваа недела878
mod_vvisit_counterМинатата недела43302
mod_vvisit_counterОвој месец216124
mod_vvisit_counterМинатиот месец207208
mod_vvisit_counterВкупно12795432
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.