gogo

A+ R A-


Туризам

„Вулкански бомби“ во владин спот за развој на туризмот

пишува - Оливер Арсовски

Геолошкиот резерват „Вулкански бомби“ лоциран во атарот на селото Горно Кратово деновиве беше промовиран во туристички спот кој интензивно се врти по ТВ станиците. Заслугите за овој спот...
Повеќе...
Еминентни светски професори во посета на Кратово

пишува - Оливер Арсовски

Група од 25 професори по астрофизика, музикологија, археологија од престижни универзитети во САД, Англија и Шпанија, денеска остварија еднодневна посета на нашиот град. Во улогата на домаќин во...
Повеќе...

Полека светот дознава за нас

Фотографии од Кратово на мегапопуларен сајтпишува - Оливер Арсовски

Фотографии од Кратово и околината можат да се погледаат на мегапопуларниот сајт http://www.macedonialovesyou.com/katalog_viewer/katalog_normalscreen.html#/24 создаден од полскиот авантурист Станислав Пигон, човек кој „од прва“ се вљуби...
Повеќе...
Италијанците ќе го запознаваат Кратово

пишува - Оливер Арсовски

Балканија – Балканска асоцијација за алтернативен туризам го промовира првиот туристички водич за Република Македонија на италијански јазик, современо уреден и наменет за туристичкиот пазар на Италија....
Повеќе...
Место на кое навистина ќе ја почувствуваме природата, каде што ќе го најдеме спокојството и мирот, место на кое навистина можеме да уживаме во преубавите глетки кои ни ги нуди. Токмутакво место се прекрасните Бабакарини водопади, за кои веруваме малкумина од нас знаат и...
Повеќе...

Страница 8 од 8

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска392
mod_vvisit_counterВчера5573
mod_vvisit_counterОваа недела18498
mod_vvisit_counterМинатата недела42375
mod_vvisit_counterОвој месец100853
mod_vvisit_counterМинатиот месец260486
mod_vvisit_counterВкупно15311845
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.